دسته‌ها
اخبار

سئو چیست؟ مفهوم سئو از نظر متخصصین ایرانی و بین المللی آکادمی وبسیما-دنی سالیوان | سئو

هنگامیکه میخواهید برای یک سایت تبلیغ کنید یک نکته را به خاطر داشته باشید. کافیست از خود به پرسید کدام تبلیغ است که شما با شنیدن صدای آن در تلویزیون تمام کارهای خود را رها می کنید و به دیدن آن مینشینید. خوشحالیم که این بخش مورد توجه شما قرار گرفته و تلاش میکنیم که با جمع آوری نظرات بیشتر ارزش و کارایی آن را تا حد امکان افزایش دهیم. خوشحالیم که محتوای این صفحه از نظر شما مفید و کاربردی بوده است.

بر اساس الگوریتم های مخصوص به خود، وب سایت ها را با توجه به جستجوی کاربر رتبه بندی می کنند. یک متخصص سئو باید بداند چگونه صفحات یک سایت را بهینه کند تا موتورهای جستجو آن را در صفحه نتایج بخوانند. Ahrefs یکی از مهمترین ابزارهای سئوی آنلاین است و وقتی نوبت به بزرگ ترین خزنده یا کرولر وب سایت می رسد، بعد از گوگل رتبه دوم را به دست می آورد.

  • شما به کمک سئو سایت خود می‌توانید هرکدام از کلمات آموزش زبان انگلیسی، آلمانی و … را به لینک اول گوگل یا حداقل صفحه اول نتایج جستجو برسانید.
  • این عنوان‌ها، بمنظور ارائه خلاصه‌ای از محتوای صفحات بکار می‌روند و نقشی حیاتی در سئو‌ی سایت دارند.
  • بازنشر پست فرصتی عالی برای تبلیغ مجدد آن در رسانه های اجتماعی و خبرنامه است.
  • شاید فکر کنید این روش‌ها تئوری هستند اما من تقریبا از تمام این روش‌ها درآمد کسب کرده‌ام.

در ادامه مبحث آموزش سئو و در قسمت لینک‌سازی، طریقه‌ی صحیح لینک‌سازی را فراخواهیم گرفت و یاد می‌گیریم که بهترین شیوه لینک‌سازی به چه صورتی امکان‌پذیر است. لینک‌سازی به اشکال مختلفی قابل اجراست که الگوریتم پنگوئن به خوبی به تمامی این اقسام توجه ویژه‌ای دارد. لینک سازی داخلی و خارجی که در ادامه مسیر به طور کامل با ساختار و نحوه ایجاد آن آشنا می‌شویم، به طور مستقیم و غیرمستقیم بر روی رتبه و جایگاه صفحات تاثیر می‌گذارد.

شما اگر 700 هزار تومان حساب خود را شارژ کنید در خوشبینانه ترین حالت فقط 100 ورودی می توانید دریافت کنید. در حالی که با سئوی ارگانیک می توانید روزی 100 ورودی بدست آورید بدون اینکه به گوگل پولی بدهید. در خصوص سئو، باید به این نکته توجه ویژه داشت که انجام سلسله کارهایی که در قالب بهینه سازی یک سایت صورت می گیرد بسیار زمان بر است. معمولا انجام سئوی یک سایت بین یک تا چهار ماه زمان می برد و برای دیدن نتیجه شما باید چهار تا هشت ماه منتظر باشید. لینک سازی هم میتواند به صورت طبیعی در طول زمان رخ دهد مثلا یک سایت بنا به علاقه خود لینک سایت شما را در صفحات خود قرار دهد و یا به صورت تبلیغاتی یا به اصطلاح خرید بک لینک. یکی از عوامل مهم در داشتن رتبه پایدار و ثابت درنتایج داشتن یک سرور و هاست مناسب با کمترین میزان قطعی میباشد.

اگر قصد دارید توسط گوگل به جستجوکننده ها معرفی شوید باید به سراغ بهینه سازی سایت بروید. در زیر نموداری از سایت هایی را ملاحظه می کنید که می توانند بیشترین ترافیک را برای وب سایت ها ایجاد کنند. با مطالعه فاکتورهای رتبه‌بندی گوگل در سال 2022، می‌توان نتیجه گرفت که هنوز هم سئو خارجی عاملی تاثیرگذار در رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها محسوب می‌گردد. در طی این سال‌ها اهمیت و تاثیر سئو آف پیج، در بهبود رتبه و جایگاه صفحات، نه تنها کاهش پیدا نکرده است بلکه افزایش نیز یافته است. دو افزونه معرفی شده جزو محبوب‌ترین افزونه‌های بهینه‌ساز سرعت سایت وردپرسی هستند.

Keyword Density یا چگالی کلمه کلیدی چیست؟

سئو با افزایش بازدیدکنندگان سایت و هدایت ترافیک به سایت‌ها یکی از دلایل این افزایش فروش خواهد بود. در نتیجه اغلب صاحبان وب سایت ها که در بازار رقابتی مایل به پیشرو بودن هستند از این ویژگی مهم استقبال می‌کنند و همواره برای بهبود جایگاه و سئوی سایت هزینه می‌کنند و برنامه‌ای بلند مدت دارند. دستیابی به بالاترین رتبه در جستجوی گوگل است نیز از اهداف سئو است که به افزایش میزان رونق کسب و کارهای اینترنتی کمک می‌کند. باید ابتدا جایگاه خود را در میان رقبای خود پیدا کنید و در نهایت آن را تثبیت نمایید.

استراتژی سئو، برنامه ریزی، برنامه ریزی و بازهم برنامه ریزی!

اما این اتفاق بسیار طبیعی است و باید بدانید که جایگاه فعلی این افراد نیز حاصل ساعت ها و روزها مطالعه و تست روش های سئو می باشد. پس درباره ی آن ها بخوانید و تحلیل کنید تا دریابید که چه کارهای متفاوتی را انجام داده اند. ۲- سئو سایت می تواند تاثیر زیادی بر میزان فروش شما بگذارد. به گفته گوگل، لینک دادن یکی از مهم ترین عوامل برای دستیابی به رتبه های بالا است، شما باید بدانید که چگونه از لینک های خارجی به نفع خود استفاده کنید. کاربر باید با کم‌ ترین میزان سردرگمی و تعداد کلیک به چیزی که دوست دارد، برسد.

سرعت سایت از نظر گوگل یک فاکتور رتبه‌بندی است و جزو سیگنال‌های تجربه کاربری است. گوگل امروز از کلمه کلیدی فقط برای این استفاده می‌کند تا متوجه شود صفحه برای کدام کلمه کلیدی بهینه شده است و استفاده زیاد از کلمه کلیدی هیچ تاثیری در رتبه‌گیری صفحه ندارد. بنابراین باید برای تولید محتوا استراتژی محتوایی عالی داشته باشیم. بردکرامب یکی از روش‌های مناسب لینک‌سازی داخلی است که اگر صحیح استفاده شود؛ ساختار سایت را برای گوگل و کاربران به صورت کامل مشخص می‌کند. اما تعدادی از الگوریتم‌ها گوگل بسیار مهم هستند و فاش شدن آن ها به کیفیت نتایج جستجو هم کمک می‌کند که در ادامه آن‌ها را نام می‌برم و توضیح کوتاهی از هر کدام می دهم. داشتن جایگاه در نتایج گوگل بسیار مهم است اما از آن مهم‌تر این است در کدام جایگاه گوگل قرار می‌گیرید.