دسته‌ها
اخبار

موتور جستجوی مشاغل گوگل چقدر قدرتمند است؟


24 آوریل 2019 | ارسال شده توسط Mordy Oberstein

بنر Google for Jobs Power،use

موتور جستجوی فهرست مشاغل گوگل، Google for Jobs، مدت زیادی است که در این مرحله وجود داشته است. اگرچه، علیرغم گسترش به بازارهایی مانند هند و ژاپن، اطلاعات زیادی در مورد اینکه پایگاه داده گردآوری مشاغل Google چقدر منبع گسترده است، در دست نیست. برای سایت‌های شغلی مانند CareerBuilder، ویژگی شغلی SERP گوگل چقدر تاثیرگذار بر ترافیک است؟ برای جویندگان کار، این دره از لیست های شغلی چقدر عمیق است؟ سپرده کار در حال رشد است یا راکد است؟ به سادگی، وضعیت Google for Jobs چگونه است؟

مراقبت برای پیدا ،؟

موتور جستجوی مشاغل Google را بررسی کنید – Google for Jobs

کاری که در ابتدا می‌خواهم انجام دهم این است که میزان بزرگی Google for Jobs را بررسی کنم: مجموعه کارفرمایان در آن چقدر متنوع است؟ (به ،وان مثال، آیا چند شرکت بزرگ نیروی غالب فهرست کار هستند؟) این تجمیع آگهی‌های شغلی واقعاً چند تابلوی شغلی را نشان می‌دهند؟ چه نوع حقوقی را می توان انتظار داشت در لیست ها ببیند؟ و غیره.

برای به حرکت درآوردن این قطار، از ابزار Rank Ranger’s Job Insights Tool استفاده می کنم تا اعدادی را به دست آوریم (برخی از آنها برای من کمی تعجب آور بود).

به بعد!

چند پست شغلی در Google For Jobs یافت می شود؟

بیایید با تعداد فهرست‌های موجود در Google for Jobs در ایالات متحده شروع کنیم. به طور متوسط، ما بین 175 هزار تا کمی بیش از 200 هزار لیست شغلی منحصر به فرد صحبت می کنیم که در هر روز برای شکارچیان کار در دسترس است.

مجموع مشاغل منحصر به فرد - Google for Jobs

تعداد مشاغل منحصر به فرد در Google for Jobs به طور متوسط ​​بین 175 تا 200 هزار لیست است.

من می خواهم به شما کمک کنم تا آن عدد را کمی تعیین کنید. بیایید این رقم را کم کنیم و بگوییم که هر روز 175 هزار نفر وجود دارد منحصر بفرد مشاغل فهرست شده در Google for Jobs. این به 5,250,000 شغل در ماه می رسد… لینکدین می گوید هر ماه 3000000 شغل به پایگاه داده آنها اضافه می شود. این بدان م،است که Google for Jobs دارای دو برابر تعداد لیست مشاغل ماهانه در مقایسه با لینکدین است. هر چقدر هم که فکر می کردید پایگاه داده شغلی لینکدین قدرتمند است، گوگل دو برابر آن است! و این فقط ایالات متحده است!

تعداد کارفرمایان و هیئت های شغلی در Google for Jobs نمایندگی دارند

قطعاً مجموعه متنوع و خوبی از کارفرمایان وجود دارد که در موتور جستجوی فهرست مشاغل Google مشاغل ارائه می دهند. برای استفاده مجدد از محدوده ها، معمولاً بین 32 تا 43 هزار کارفرمای منحصر به فرد وجود دارد که توسط فهرست های شغلی در Google for Jobs نشان داده می شود.

این بدان م،است که در هر روز، کارفرمای متوسط ​​بین 4.5 تا 5.5 میزب، می کند. مشاغل در Google for Jobs. با توجه به اینکه هم شرکت‌های چند ملیتی و هم ،ب‌وکارهای محلی نمایندگی دارند، به نظر من به نظر می‌رسد که کارفرمایان پراکنده هستند.

Unique Employers - Google for Jobs

تعداد کارفرمایان منحصر به فردی که مشاغل را در پایگاه داده گوگل فهرست کرده اند به 41500 نفر در 30 روز گذشته رسیده است.

حالا این یکی مرا شوکه کرد. روزانه بین 5500 تا 7000 هیئت شغلی در Google for Jobs نمایندگی می شود. این یک تن است! چه تعداد تخته شغلی را می تو،د در بالای سر خود در نظر بگیرید؟ شاید نیم دوجین؟ هیچ جایی نزدیک به رده پایین 5500 نیست! دلیلش این است که گوگل لیست های شغلی را از هیئت های شغلی داخلی تهیه می کند. به عبارت دیگر، اگر apple.com صفحه خود را پر از لیست مشاغل داشته باشد، گوگل آن را یک تابلوی شغلی می داند. گوگل فقط مشاغل را از Gl،door یا Monster نمی کشد، بلکه از هیئت های شغلی استخدام کنندگان و کارفرمایان فردی!

تابلوهای شغلی منحصر به فرد - Google for Jobs

گنجاندن لیست مشاغل توسط Google به طور مستقیم از سایت کارفرما باعث می شود که Google for Jobs بر اساس منابع مختلفی برای لیست های خود ایجاد شود.

حقوق در گوگل برای مشاغل

این برخی از شگفت انگیزترین داده ها است، به نظر من. محدوده دستمزدی که بیشترین فهرست‌های Google for Jobs را داشت بین 70 تا 100 هزار دلار بود که تقریباً شامل 41 هزار فهرست در یک دوره 30 روزه بود. بعدی، محدوده 100 تا 200 هزار دلاری با 37 هزار لیست بود! پرجمعیت‌ترین محدوده بعدی، محدوده 50 تا 60 هزار دلار است که فقط 20 هزار فهرست دارد، که تقریباً نیمی از این تعداد در محدوده 70 تا 100 هزار دلار است.

داده های حقوق و دستمزد - Google for Jobs

به اندازه کافی عجیب، بیشتر حقوق در Google for Jobs بین 70 تا 100 هزار دلار است.

البته آنچه در اینجا شگفت‌انگیز است این است که به نظر نمی‌رسد این داده‌ها درآمد یک آمریکایی متوسط ​​را منع، کند. اگر کمی کاوش کنید، متوجه خواهید شد که معتبرترین منابع این موضوع را ثابت می کنند درآمد متوسط ​​آمریکایی ها حدود 50 هزار دلار است. البته همه اینها یک محدوده است. مطابق با داده های اداره آمار کاریک فرد با مدرک دانشگاهی متوسط ​​درآمدی معادل 61440 دلار ،ب کرده است، همان فرد با مدرک کارشناسی ارشد 70608 دلار در سال 2017 به دست آورده است. داده ها نشان می دهد که با تحصیلات کمتر، حقوق به میزان قابل توجهی کمتر بوده است. به ،وان مثال، یک فرد متوسط ​​با مدرک دبیرستان 33669 دلار درآمد داشت.

پس کمی تعجب آور است که می بینیم دو محدوده حقوقی برتر برای دوره گزارش در داخل Google for Jobs بین 70 تا 100 هزار دلار و 100 هزار تا 200 هزار دلار بودند. مطمئناً اینطور نیست که داده های درآمدی که همه ما با آنها آشنا هستیم اشتباه باشد. در عوض، احتمال محتمل این است که لیست هایی که حقوق سخاوتمندانه تری ارائه می دهند به احتمال زیاد شامل اطلاعات حقوق و دستمزد می شوند. (اگر یک پست شغلی شامل اطلاعات حقوق و دستمزد نباشد، بدیهی است که نمی توان آن را در میانگین حساب کرد.)

وقتی به دسته‌های شغلی نگاه می‌کنیم که منع،‌کننده داده‌های حقوق هستند (در اینجا، اگرچه اعداد حقوق تاریخی هستند، نه در یک دوره 30 روزه)، تعجب آور نیست که مشاغل اجرایی بیشترین حقوق را ارائه می‌دهند.

داده‌های میانگین حقوق Google for Jobsپردرآمدترین مشاغل بر اساس دسته بندی که در Google for Jobs یافت می شود

برع،، برخی از مقوله های دیگر، مانند پرستار مرا غافلگیر کرد با همسری که پرستار است، دیدن اینکه میانگین لیست پرستاران در Google for Jobs حقوقی بیش از 100 هزار دلار ارائه می‌دهد، کمی شگفت‌انگیز بود. این به طور حکایتی نشان می‌دهد (اگرچه با همسری که حقوق پرستار دریافت می‌کند، می‌دانم چه چیزی چیست)، که لیست‌هایی که شامل اطلاعات حقوق هستند، آنهایی هستند که برای موقعیت‌های ارشدتر هستند یا آن‌هایی هستند که به سادگی حقوق بالایی ارائه می‌دهند. . این منطق خوبی است – اگر حقوق خوبی ارائه می دهید، چرا این واقعیت را به نمایش نمی گذارید؟ به این م،ا که در حالی که پست‌های ارشد با حقوق بالاتر حاوی اطلاعات ،ب درآمد در فهرست مشاغل هستند، سایر موقعیت‌های شغلی کمتر چنین نیستند.

نکته بهینه سازی Google for Jobs

اطلاعات حقوق و دستمزد در فهرست مشاغل زیر 70 هزار دلار کمتر من، و کمتر مطلوب نیست. اگر سایر سازندگان فهرست اطلاعات حقوق را برای موقعیت هایی که میانگین حقوق ارائه نمی دهند نادیده می گیرند، شاید شما نباید این کار را انجام دهید. داده ها نشان می دهد که فقدان داده های حقوق و دستمزد زیر آستانه 70 هزار دلار وجود دارد که برابری همه چیز بسیار مطلوب است. اضافه ، اطلاعات حقوق و دستمزد برای محدوده های زیر 70 هزار دلار می تواند لیست شغلی شما را از سایرین متمایز کند. شواهد کامل این موضوع این است که فقط 165 هزار از 6 میلیون شغل جدید در یک دوره 30 روزه حاوی هر نوع داده حقوق و دستمزد است!

Google for Jobs شروع به کار کرد!

کارگران پرواز

یکی از چیزهایی که بیشتر به من علاقه دارد نه تنها قدرت فعلی Google for Jobs به ،وان منبع لیست مشاغل بلکه مسیر حرکت آن است. از منظر روندها، همه نشانه‌ها حاکی از رشد مداوم Google for Jobs در سطوح قابل توجهی است. هر دسته شغلی در Google for Jobs به استثنای یک استثنا (Communications Writing) ماه به ماه رشد داشته است. بیش از آن، 13 دسته شغلی رشد ماهانه بیش از 5 درصد را تجربه کرده اند که سه دسته رشد بیش از 10 درصد را نشان می دهند!

گوگل برای رشد مشاغل

13 دسته شغلی در مقایسه با دوره 30 روزه قبلی بیش از 5 درصد رشد فهرست مشاغل داشتند

این صعود توسط چشم انداز کیفی فهرست های موجود در Google for Jobs پشتیب، می شود. به این م،ا که ماهیت فهرست‌های موجود در پایگاه داده مشاغل از این ایده پشتیب، می‌کند که گوگل در واقع یک فهرست مشاغل سنگین وزن است. در حالی که مشاغل “اجرایی” بالاترین حقوق را به طور قطعی ارائه می دهند، ،اوین شغلی فردی که منع، کننده بالاترین قدرت درآمد هستند تقریباً به طور کامل از رشته پزشکی هستند. 23 مورد از 25 شغل برتر پردرآمد، پست های پزشکی بسیار تخصصی هستند. به عبارت دیگر، برخی از حرفه‌ای‌ترین مشاغل جامعه ما در فهرست Google for Jobs فهرست شده‌اند.

Google for Jobs - مشاغل پردرآمد

ا،ریت قریب به اتفاق مشاغل پردرآمد در Google for Jobs مربوط به حوزه پزشکی هستند

به طور همزمان، تنوع زیادی در فهرست مشاغل وجود دارد. هنگامی که به محبوب ترین مشاغل در انبار مشاغل Google نگاه می کنید، هر چیزی از حسابداران کارکنان گرفته تا توسعه دهندگان جاوا را مشاهده می کنید. به عبارت دیگر، Google for Jobs برای تعداد زیادی از آمارهای جمعیتی و برای مجموعه متنوعی از جویندگان کار قابل استفاده است.

Google for Jobs - مشاغل محبوب

Google for Jobs مجموعه متنوعی از مشاغل را در فهرست های خود منع، می کند

من شخصاً فکر می‌کنم که شما هم به تنوع و هم در دسترس بودن موقعیت‌های بسیار ماهر نیاز دارید تا پایگاه داده قابل توجه باشد و توسط جویندگان کار چنین رفتار شود. از آنجایی که Google برای جویندگان کار با انواع مجموعه مهارت ها در تمام سطوح تخصصی قابل استفاده است، رشد آن مطمئنا پایدار است.

یک فرصت شغلی بی نظیر

وب کارگران

صادقانه بگویم، من کمی متعجب هستم که Google for Jobs توجه بیشتری را از سوی جامعه SEO و HR جلب نکرده است. برای سایت‌هایی که فرصت‌های شغلی را ارائه می‌دهند، خواه غول هیئت‌کاریابی باشد یا کارفرمایی که فهرست‌های مستقیم را در سایت خود ارائه می‌دهد، Google for Jobs، همانطور که امیدوارم نشان داده‌ام، یک غول بزرگ برای پست‌های شغلی «کنگلومرا» است. دانستن اینکه چه چیزی در آن کار می کند و چه چیزی در آن نیست، دانستن اینکه چه کلمات کلیدی شغلی موثرتر هستند، دانستن اینکه چه ،اوین شغلی رایج تر و کارآمدتر هستند و غیره، می تواند سودهای جدی ایجاد کند. این حوزه جدیدی از سئو است که هنوز از آن استفاده نشده است.

برای دنیای منابع انس،، هیچ مکان مرکزی فهرست مشاغل مانند Google for Jobs وجود ندارد. همانطور که اشاره کردم، تعداد زیاد لیست ها به همراه تنوع شغلی آن به نوعی بی سابقه است. هرگز قبلاً به چنین مجموعه ای از آگهی های شغلی زیر یک سقف دسترسی نداشتیم! این به م،ای در دسترس بودن بینش های کاملاً جدید در مورد وضعیت بازار کار است. هات اسپات ها برای چه نوع موقعیت هایی کدام مناطق هستند؟ چه نوع اطلاعاتی درباره حقوق فاش می شود و میانگین حقوق ها چگونه است؟ رشد فرصت های شغلی کجاست؟ چه تغییرات ،وان شغلی رایج شده است؟ این سوالات نیاز به پاسخ دارند.

به طور خلاصه، انواع فرصت ها و بینش های دست نخورده ای را می توان در Google for Jobs یافت. تنها چیزی که من می بینم پلتفرمی است با توانایی منحصر به فرد برای ارائه خود به کاربران (ی،ی با قرار گرفتن در بالای Google SERP) که مسیر روشنی به سمت رشد مستمر دارد.

درباره نویسنده

موردی اوبرشتاین

Mordy رابط رسمی جامعه SEO برای Wix است. موردی علیرغم وظایف متعدد و گسترده اش، هنوز خود را در درجه اول یک مربی سئو می داند. به همین دلیل است که او را به طور منظم در حال انتشار انواع تحقیقات و تحلیل های سئو اصلی می بینید!


منبع: https://www.rankranger.com/blog/google-for-jobs-data-survey