دسته‌ها
اخبار

نقشه سایت sitemap چیست اهمیت سایت مپ در سئو

اگر از وردپرس استفاده میکنید چنین امکانی رو خواهید داشت، فکر میکنم که بشه اضافه کرد با یه افزونه. تصاویر زمینه رو لازم نیست کاری بکنید همین که سایز اونها مناسب وب باشه کافیه. اگه نیاز می بینین، فایل زیپ سایت مپ ساخته شده رو بفرستم تا دقیق بگین چیکار کنم.

  • اگر از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می‌کنید می‌توانید یک سایت مپ با استفاده از افزونه Yoast SEO ایجاد کنید.
  • این افزونه برای ساخت نقشه سایت مناسب نیست، پیشنهاد میکنم از افزونه Google XML Sitemaps برای ساخت نقشه سایت خود استفاده کنید.
  • برای مثال بلاگ ها، صفحات نویسنده ها و دسته ها جزو مواردی هستند که یوست در زمان ایجاد نقشه سایت، آن ها را ایجاد می کند.
  • ما یک آژانس دیجیتال مارکتینگی هستیم که طراحی دیجیتال و تبلیغات شبکه‌های اجتماعی را نوآورانه انجام می‌دهیم.
  • این خط از کد به موتورهای جستجو اعلام می‌کند که با یک فایل XML سر و کار دارند.
  • » را مشاهده کردید، گوگل با موفقیت نقشه سایت شما را کراول کرده است.

معمولا در قالب سایت مپ XML است که به صفحات مختلفی از سایت شما لینک می‌دهد. زمانی که محتوای آرشیو شده سایت شما به خوبی به صفحات فعال سایت، لینک دهی نشده‌‌باشد. از طرفی نمیدونم مشکل از قالبه یا نه؛ یا مشکل از ارور ها هستش. در حالیکه خودم توی گوشی یا view page source کروم بررسی میکنم مشکلی نداره. اما این سایت مپی که به این صورت تولید میشه استاتیک هست. سلام استاد میخواستم بپرسم آیا داشتن سایت مپ اجباریه؟ من از سمت تیم دولوپر مشکل دارم برای این موضوع.

آکادمی آموزشی نوین

در ادامه به شما خواهیم گفت که چطور از این آدرس استفاده کنید. همچنین اگر می خواهید با سایر بخش های سرچ کنسول و کاربرد آنها آشنا شوی، محتوا “معرفی سرچ کنسول گوگل ” را مطالعه کنید. بزرگ‌ترین مزیت این است که شما می‌توانید از فایل‌های سایت مپ خود برای اطلاع Google هنگام تغییر در وب‌سایت خود استفاده کنید، نه اینکه منتظر باشید Google هنگام جستجوی بعدی وب‌سایت، صفحات شما را پیدا کند.

بخش‌های مختلف یک سایت مپ XML

امروزه، تکنیک های سئو مورد نقد و بررسی قرار گرفته و مسئله به وجود آمده این است که آیا نقشه سایت تاثیری در روند سئو دارد یا خیر. برای رفع ارور 404 در سایت های وردپرس، همیشه آسان ترین راه را اول انتخاب کنید. برای شروع به تنظیمات پلاگین یواست بروید و نقشه سایت را غیر فعال کنید.

و سوال آخر اینکه background-image ها رو چجوری باید بهینه کرد، با توجه به اینکه نمیشه براشون alt تعریف کرد. لازم به ذکر منابعی خیلی کمی و به صورت دست و پا شکسته اشاره کردن به این مطالب. به عنوان عضوی از وبسیما این پیشنهاد رو از سوی بنده پذیرا باشید. این کار امکان پذیر است ولی تاثیری در ایندکس سریعتر سایت شما نخواهد داشت. اگر از روش DNS استفاده کنید نیازی به ثبت زیردامنه ها نیست ولی از روش URL استفاده کردید باید هر زیردامنه را به صورت مجزا ثبت کنید.