دسته‌ها
اخبار

6 راه حل سریع » رتبه ریاضی


وردپرس یکی از محبوب ترین پلتفرم های ساخت وب سایت در جهان است. میلیون ها نفر از آن برای ایجاد همه چیز از وب سایت های ساده گرفته تا راه حل های پیچیده سازم، استفاده می کنند.

وردپرس علیرغم محبوبیتش خالی از ایراد نیست!

یکی از رایج ترین مشکلاتی که ممکن است با آن مواجه شوید پیام هشدار دهنده ای است مانند: “یک خطای مهم در این وب سایت وجود دارد. لطفاً برای دستورالعمل‌ها، صندوق ورودی ایمیل مدیریت سایت خود را بررسی کنید.

این پست به شما نشان می دهد که چگونه این خطای مهم در وردپرس را به سرعت برطرف کنید. همچنین در مورد عوامل ایجاد این خطا و نحوه جلوگیری از آن بحث خواهیم کرد. بنابراین بدون هیچ مقدمه ای، بیایید شروع کنیم.

1 خطای بحر، در وردپرس چیست؟

خطای بحر، وردپرس خطایی است که مانع از بارگیری تمام اسکریپت های مورد نیاز برای عملکرد صحیح وردپرس می شود.

یک خطای مهم در این پیام وب سایت وجود دارد

قبلا، این مشکل وردپرس یک پیام خطای مرگبار یا صفحه سفید مرگ را نمایش می داد. ا،ر تازه کارها برای حل مستقل مشکل تلاش ،د.

وردپرس برای کمک به کاربران خود قابلیتی دارد که تشخیص می دهد پلاگین یا موضوعی چه زم، خطای حیاتی ایجاد می کند و یک اعلان به آدرس ایمیل مدیر ارسال می کند. اگر هیچ اعلان ایمیلی در صندوق ورودی خود نمی بینید، پوشه هر،مه خود را بررسی کنید.

در ایمیل، کاربران جزئیات بیشتری در مورد آنچه که باعث این مشکل شده است دریافت می کنند. ایمیل حاوی خطای نادرست کار، یک افزونه یا طرح زمینه است. همچنین ممکن است به دلیل ،ابی پایگاه داده یا حافظه ناکافی باشد. جزئیات بیشتر، مانند اینکه کدام خط دارای خطا است، در ایمیل توضیح داده شده است.

همچنین، ایمیل شامل یک لینک بازیابی برای دسترسی به سایت شما در حالت بازیابی است. برای حل این مشکل می تو،د با استفاده از پیوند بازیابی وارد داشبورد وردپرس خود شوید.

ایمیل بازیابی

2 چه چیزی باعث خطای «یک خطای حیاتی در این وب سایت شده است» چیست؟

خطا معمولاً ناشی از ،ابی افزونه، اسکریپت یا کدی است که مانع از عملکرد صحیح وردپرس می شود.

اگر این مشکل را برطرف نکنید، وردپرس نمی‌تواند سایر فایل‌های مورد نیاز خود را بارگیری کند.

یکی دیگر از دلایل این خطا این است که شما اخیراً کدهایی را از برخی آموزش ها در سایت خود کپی و جایگذاری کرده باشید. ممکن است زم، که کد برای سایت شما نادرست یا نامعتبر است، یک خطای حیاتی ایجاد کند. تداخل با افزونه دیگر وردپرس یا کد سفارشی نیز ممکن است باعث بروز خطا شود.

با این اوصاف، بیایید نحوه رفع خطای بحر، در وردپرس و راه اندازی مجدد وب سایت خود را بررسی کنیم.

3 چگونه خطای “خطای حیاتی در این وب سایت وجود دارد” را برطرف کنیم؟

ما اکنون شش راه حل سریع را به شما نشان خواهیم داد تا به شما در حل خطای «خطای مهمی در این وب سایت وجود دارد» کمک کند.

3.1 گزارش های خطا را بررسی کنید

ابتدا می تو،د فایل لاگ خطا را بررسی کنید که جزئیات خطای PHP را ذخیره می کند.

برای انجام این کار، استفاده کنید FTP، و به مسیر بروید public_html پوشه به دنبال error_log مطابق شکل زیر فایل کنید.

فایل error_log را باز کنید

آ،ین ورودی خطا در پایین خواهد بود که تاریخ و زمان را نشان می دهد. برای شناسایی علت خطای سایت خود می تو،د این فایل ثبت خطا را بررسی کنید.

فایل لاگ خطا

3.2 Debug را در وردپرس فعال کنید

وردپرس دارای یک سیستم اشکال زدایی یکپارچه است که نقص های کدنویسی را در نرم افزار اصلی، تم ها و افزونه ها مشخص می کند.

هنگامی که حالت اشکال زدایی فعال است، می تو،د متوجه مشکلات مختلف PHP شوید که در سایت شما ظاهر می شود و علت اصلی آنها را شناسایی کنید. برای فعال ، حالت اشکال زدایی وردپرس، آن را باز کنید wp-config.php فایل در شما public_html فهرست راهنما.

مطابق شکل زیر روی View/Edit file wp-config.php کلیک کنید.

مشاهده/ویرایش فایل

سپس خطوط کد زیر را در پایین سند، درست قبل از پیام /*همین، ویرایش را متوقف کنید، اضافه کنید! انتشار مبارک.*/ پس از اتمام، روی آن کلیک کنید صرفه جویی دکمه. فراموش نکنید که فایل را دوباره به سرور آپلود کنید.

define( 'WP_DEBUG', true );
define( 'WP_DEBUG_DISPLAY', false );
define( 'WP_DEBUG_LOG', true );

در اینجا به چه شکل خواهد بود:

حالت اشکال زدایی را فعال کنید

اشکال زدایی اکنون در سایت شما فعال است و خطاها در گزارش ثبت می شوند. می تو،د گزارش اشکال زدایی را در پوشه wp-content با نام debug.log پیدا کنید.

3.3 به یک تم پیش‌فرض بروید

گام بعدی در عیب یابی خطای حیاتی، تغییر قالب وردپرس به یک قالب پیش فرض است. اگر برخی از کدها علت اصلی خطا باشند، این مشکل خطای مهم در قالب وردپرس فعلی شما را برطرف می کند.

به دایرکتوری مضامین WordPress.org بروید و یک نسخه جدید از قالب وردپرس TwentyTwenty یا Twenty Twenty-One دانلود کنید.

دانلود تم

پس از دانلود تم، فایل تم را از حالت فشرده در رایانه خود خارج کنید. در مرحله بعد، با استفاده از یک سرویس گیرنده FTP یا مدیر فایل در حساب میزب، خود به سایت وردپرس خود متصل شوید.

پس از اتصال، به مسیر بروید /wp-content/themes پوشه، و لیستی از تمام تم های نصب شده در وب سایت خود را مشاهده خواهید کرد. همانطور که در زیر نشان داده شده است، تمام پوشه های تم را در رایانه خود برای پشتیبان گیری دانلود کنید.

دانلود تم

پس از دانلود، تمام پوشه ها را از وب سایت خود با کلیک بر روی آن حذف کنید حذف گزینه، همانطور که در زیر نشان داده شده است.

پوشه های تم را حذف کنید

اکنون سایت وردپرس شما هیچ تمی نصب نکرده است. برای رفع این مشکل، پوشه تم پیش‌فرض را که قبلا دانلود کرده‌اید آپلود کنید.

تم آپلود کنید

هنگامی که موضوع در سایت شما آپلود شد، می تو،د از وب سایت خود بازدید کنید.

اگر موضوع وردپرس شما باعث خطای «خطای حیاتی در این وب‌سایت شده است»، اکنون ناپدید می‌شود و شما می‌تو،د به وب‌سایت خود دسترسی پیدا کنید.

3.4 همه پلاگین ها را غیرفعال کنید

هنگامی که یک خطای مهم را تجربه می کنید اغلب یک پلاگین مقصر است. اگر چندین یا حتی ده ها افزونه در سایت خود دارید، تلاش برای یافتن مقصر ممکن است ،ره آور به نظر برسد.

اما یک راه آسان برای یافتن افزونه مشکل ساز وجود دارد: همه آنها را غیرفعال کنید و ببینید آیا با این کار خطا برطرف می شود. اگر اینطور است، آنها را یکی یکی فعال کنید تا سایت شما دوباره اجرا شود. و شما مقصر را پیدا کردید!

وب سایت خود را با استفاده از FTP یا برنامه File Manager در حساب میزب، وردپرس خود متصل کنید.

پس از اتصال، به مسیر بروید /wp-content/ پوشه را بیابید پلاگین ها پوشه، روی آن راست کلیک کرده و گزینه را انتخاب کنید تغییر نام دهید گزینه، همانطور که در زیر نشان داده شده است.

نام پوشه افزونه ها را تغییر دهید

سپس نام پوشه افزونه را به هر چیزی که دوست دارید تغییر دهید. در مثال خود، نام آن را به “plugins.old” تغییر می دهیم.

نام پوشه افزونه ها را تغییر دهید

پس از اتمام، تمام افزونه های شما غیرفعال می شوند.

وردپرس به دنبال پوشه افزونه ها می گردد تا افزونه های فعال شده را در وب سایت شما بارگذاری کند. هنگامی که نمی تواند پوشه پلاگین ها را پیدا کند، به سادگی نمی تواند آنها را فعال کند و به طور خودکار آنها را غیرفعال می کند.

اکنون می تو،د از وب سایت خود بازدید کنید تا بررسی کنید که آیا پیام خطای مهم ناپدید شده است یا خیر.

توجه داشته باشید: چه خطای بحر، را حل کرده باشید یا نه، فراموش نکنید که نام پوشه ‘plugins.old’ را به ‘plugins’ تغییر دهید. سپس وردپرس پوشه را شناسایی می‌کند و می‌تو،د آن‌ها را یکی یکی از داشبورد وردپرس دوباره فعال کنید تا تشخیص دهید کدام یک باعث خطای بحر، شده است.

3.5 محدودیت حافظه PHP را افزایش دهید

حتی اگر یک پلاگین یا طرح زمینه برای ،ابی وب سایت شما مقصر باشد، محدودیت حافظه PHP اغلب عامل اصلی خطای «یک خطای مهم در این وب سایت بوده است» است.

محدودیت حافظه PHP چیست؟

وردپرس محدودیت شدیدی بر میزان RAM (همچنین به ،وان حافظه) که یک اسکریپت PHP ممکن است در سرور وب شما اشغال کند، اعمال می کند. با رسیدن به این حد، خطای بحر، یا صفحه سفید مرگ ظاهر می شود.

برای افزایش محدودیت PHP، از طریق FTP به سایت خود دسترسی پیدا کرده و آن را باز کنید wp-config.php فایل. قطعه کد زیر را قبل از خط نهایی اضافه کنید.

define( 'WP_MEMORY_LIMIT', '128M' );

وقتی کد را اضافه کردید، روی آن کلیک کنید صرفه جویی دکمه.

افزایش محدودیت PHP

3.6 ب،زار را بررسی کنید

گاهی اوقات ب،زار می تواند ریشه خطای «خطای حیاتی در این وب سایت وجود داشته باشد» باشد، به خصوص اگر متوجه اسکریپت های عجیب و غریب PHP شوید که نمی تو،د آن را به پلاگین یا موضوع خود نسبت دهید. هنگامی که دسترسی به وب سایت خود را قفل کرده اید و قادر به انجام اسکن نیستید، حذف ب،زار دشوار است.

تمایز بین فایل‌های قابل اعتماد و مشکوک که ب،زار اضافه کرده‌اند می‌تواند چالش برانگیز باشد و حذف فایل‌های هسته تصادفی نتیجه خوبی نخواهد داشت. ب،زار همچنین می‌تواند فایل‌های PHP را تغییر داده و اسکریپت‌ها را در آنها پنهان کند. تا زم، که توسعه دهنده نباشید، نمی تو،د آن را شناسایی کنید.

اگر ب،زار عامل اصلی این خطای حیاتی است، بهتر است برای کمک به میزبان وب خود مراجعه کنید.

4 نتیجه

در صورت مواجه شدن با آن نیازی به وحشت نیست “یک خطای مهم در این وب سایت وجود دارد. لطفاً برای دستورالعمل‌ها، صندوق ورودی ایمیل مدیریت سایت خود را بررسی کنید. پیام

خوشبختانه راه هایی برای تشخیص مبهم ترین پیام خطا وجود دارد. به سادگی آدرس ایمیل خود را بررسی کنید و یک ایمیل از وردپرس پیدا کنید تا مشکل را پیدا کنید و سریع آن را برطرف کنید.

با اجرای یک چک لیست از اصلاحات رایج، باید بتو،د خطای بحر، را حل کنید و سایت خود را دوباره به درستی کار کنید.

ما همچنین توصیه می کنیم به طور منظم نسخه پشتیبان تهیه کنید. با در دست داشتن یک نسخه پشتیبان، در صورت دریافت پیام خطای وردپرس مانند این، می تو،د سایت خود را به سرعت بازیابی کنید.

آیا تا به حال با خطای بحر، در سایت خود مواجه شده اید؟ چگونه با آن مق، کردید؟ به ما اطلاع دهید توییت ، @ رنک مثseo.💬
منبع: https:// رنک مث.com/blog/fix-wordpress-critical-error/