دسته‌ها
اخبار

7 نکته امنیت سایبری برای آژانس های سئو


امنیت سایبری به مشاغل در هر اندازه، از جمله آژانس های سئو مربوط می شود، زیرا آنها باید خود را برای رویارویی با تهدیدات در حال تحول دنیای سایبری آماده کنند. حملات سایبری این پتانسیل را دارد که عملیات آنها را ،اب کند و در برخی موارد برای آنها زمان، هزینه یا حتی برای مشتریان هزینه داشته باشد.

اما نترسید، زیرا ما 7 نکته امنیت سایبری را به آژانس‌های سئو ارائه می‌دهیم که به طور خاص بر اساس نیازهای آنها طراحی شده است. ما در مورد همه چیز از نحوه رمزگذاری ارتباطات گرفته تا آماده شدن برای یک طرح واکنش به حادثه صحبت خواهیم کرد. این نکات به این آژانس ها کمک می کند تا یک قدم جلوتر از مجرمان سایبری باقی بمانند و از ایمنی سازمان خود و همچنین اطلاعات حساس مشتریان خود اطمینان حاصل کنند.

همچنین بخو،د: نکات امنیت داده برای مشاغل که در سال 2023 باید رعایت کنند

از رمزهای عبور قوی و احراز هویت چند عاملی استفاده کنید

این را تصور کنید: یک هکر سعی در هک ، شبکه آژانس شما دارد. اول، آنها ممکن است با حدس زدن رمزهای عبور شروع کنند، به این امید که رمز عبور ضعیفی داشته باشید. اگر شما و همه کاربران رمزهای عبور پیچیده و تقریبا غیرممکن برای حدس زدن دارید، یک امتیاز برای تیم خود ،ب کنید.

با این اوصاف، آنها البته از برخی ابزارهای پیشرفته و ترفندهای مهندسی اجتماعی برای دسترسی به اعتبار استفاده می کنند. اگر MFA و همچنین داشتن خط‌مشی‌های رمز عبور قوی را فعال کنید، حتی اگر به گذرواژه‌ها دسترسی داشته باشند، نمی‌توانند وارد سیستم شما شوند، زیرا مرحله دوم فرآیند تأیید را ارائه نمی‌کنند.

در دنیای امروز، رمزهای عبور قوی و MFA مانند زره برای طرح امنیتی آژانس شما هستند. به همین دلیل ما خط‌مشی‌های رمز عبور را پیشنهاد می‌کنیم که 12 تا 15 کاراکتر و ،یبی از حروف بزرگ و کوچک، اعداد و کاراکترهای خاص را اعمال می‌کنند. MFA را نیز فراموش نکنید زیرا این فناوری چیزی را می خواهد که کاربر داشته باشد مانند اثر انگشت.

همچنین بخو،د: چگونه از سایت تجارت الکترونیک خود در برابر هک محافظت کنیم

نرم افزار و سخت افزار را به طور منظم به روز کنید

یک حقیقت در مورد امنیت سایبری وجود دارد: چشم انداز دائماً تغییر می کند و هکرها راه های جدیدی برای سوء استفاده از آسیب پذیری های نرم افزاری و سخت افزاری پیدا می کنند. به همین دلیل مهم است که نرم افزار و سخت افزار خود را همیشه به روز نگه دارید و آ،ین وصله های امنیتی را دریافت کنید. این نه تنها از شما در برابر آسیب پذیری های شناخته شده محافظت می کند، بلکه به حفظ امنیت وضعیت دستگاه نیز کمک می کند.

امنیت وضعیت دستگاه به فرآیند حصول اطمینان از پیکربندی، به روز رس، و وصله من، تمام دستگاه های موجود در یک شبکه برای جلوگیری از آسیب پذیری هایی که مجرمان می توانند هدف قرار دهند اشاره دارد. این دستگاه ها شامل گوشی های هوشمند، روترها، تبلت ها یا هر دستگاه دیگری که به شبکه و همچنین رایانه متصل است، می شود.

برای اطمینان از اینکه همیشه به روز هستید، چه کاری باید انجام دهید؟ اول از همه، شما می تو،د به سادگی به روز رس، خودکار را در هر کجا که ممکن است روشن کنید. ث،اً، می‌تو،د به‌روزرس،‌ها را به‌صورت دستی و به‌صورت زمان‌بندی‌شده بررسی کنید. این تمرین مخصوصاً برای نرم افزارهای حیاتی مانند سیستم عامل، مرورگرهای وب و نرم افزارهای آنتی ویروس بسیار عالی است.

همچنین بخو،د: طرح ،ب و کار برای شرکت نرم افزاری راه اندازی

رمزگذاری و ارتباطات ایمن را پیاده سازی کنید

ارتباط عالی با تیم ها و مشتریان مختلف برای موفقیت یک آژانس سئو ضروری است. اما با این همه اطلاعات حساس که به صورت آنلاین رد و بدل می شود، ایمن سازی ارتباطات و محافظت از آن در برابر چشمان کنجکاو ضروری است. رمزگذاری و ارتباطات ایمن برای انجام این کار اینجا هستند.

رمزگذاری به فرآیندی اطلاق می‌شود که یک قطعه ارتباط یا یک فایل غیرقابل خواندن برای کاربران م،ب در اینترنت ارائه می‌شود. این تضمین می‌کند که وقتی داده‌های شما جابه‌جا می‌شوند، چیزی جز یک پازل گیج‌کننده برای هکرهای احتمالی نیست. فایل رمزگذاری شده پس از رسیدن به مقصد از پیش تعریف شده رمزگشایی می شود و امنیت شما و گیرنده را حفظ می کند.

راه های مختلفی برای رمزگذاری ارتباطات وجود دارد، از جمله استفاده امنیت لایه حمل و نقل (TLS)، لایه سوکت های امن (SSL) و شبکه های خصوصی مجازی (VPN). این فناوری‌ها به راحتی قابل پیاده‌سازی، مقرون به صرفه هستند و توانایی بالایی در برقراری امنیت ارتباطات دارند.

همچنین بخو،د: بهترین VPN برای سئو کدام است؟ [2023 List]

یک طرح واکنش به حادثه تهیه کنید

علیرغم انجام همه کارها، حملات سایبری همچنان ممکن است اتفاق بیفتد. به همین دلیل است که شما باید یک برنامه واکنش به حادثه داشته باشید، ایده ای در مورد نحوه عمل در هنگام وقوع حمله. باید سیاست ها و رویه های روشنی برای پاسخ به یک حادثه وجود داشته باشد.

طرح واکنش به حادثه شما باید شامل نحوه شناسایی، مهار و اصلاح حادثه باشد. همچنین باید نحوه برقراری ارتباط با ذینفعان و رسیدگی به عواقب بعدی را بیابید. یک برنامه سنجیده به شما کمک می کند تا تأثیر را به حداقل برس،د و نسبتاً سریع از یک حادثه خلاص شوید.

همچنین بخو،د:

پشتیبان گیری از داده ها به طور منظم

تهدیدهای رایج مانند باج افزار می تواند باعث شود که دسترسی به شبکه ها و منابع خود را از دست بدهید. هکرهایی که اقدام به باج‌افزار می‌کنند معمولاً از شما باج می‌خواهند تا دسترسی را پس دهند، یا شما را تهدید به حذف تمام داده‌های مهم دستگاه می‌کنند.

برای محافظت از خود و آژانستان در برابر این تهدیدات، می‌تو،د به سادگی از داده‌های موجود در سیستم خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. شما یک کپی از فایل های مهم با پشتیبان گیری منظم در مک، امن خواهید داشت. برای سازمان های کوچکتر، این کار را می توان به سادگی با سخت افزار خارجی انجام داد، یا می تو،د این سرویس را از ارائه دهندگان آنلاین دریافت کنید. یکی از مواردی که باید به دنبال آن باشید این است که پشتیبان‌گیری‌های شما تا چه حد ایمن هستند. اگر بتو،د آنها را رمزگذاری کنید، این بهترین راه برای انجام آن است.

همچنین بخو،د: ساختار سازم، برای یک استارتاپ چیست؟

کارمندان را در مورد بهترین شیوه های امنیت سایبری آموزش دهید

ما می‌تو،م تمام روز در مورد نحوه محافظت از شبکه‌ها با آ،ین راه‌حل‌های فناوری صحبت کنیم، اما همه چیز به کارمندان شما بستگی دارد که اولین خط دفاعی هستند. بسیاری از انواع حملات سایبری کاربران نهایی را هدف قرار می دهند کلاهبرداری های فیشینگ.

به منظور تقویت کاربران خود و افزایش آگاهی، باید آنها را در مورد بهترین شیوه های امنیت سایبری آموزش دهید. به آنها بیاموزید که چگونه یک تهدید بالقوه را شناسایی کنند، چگونه بفهمند که ایمیلی از منابع غیر دوستانه می آید یا نه، یا اینکه در هنگام حضور در شبکه شرکت از کدام وب سایت ها بازدید کنند یا نه. این به آنها کمک می کند تا از خود و همچنین منابع شرکت محافظت کنند.

همچنین بخو،د:

نظارت بر تهدیدات و حوادث امنیت سایبری

حتی اگر موقعیت امنیتی خوبی داشته باشید، نمی تو،د به سادگی آن را به همین شکل رها کنید زیرا تهدیدات سایبری همیشه تغییر می کنند و خطرات ناشناخته به وجود می آیند. کاری که باید انجام دهید این است که تهدیدات بالقوه را زیر نظر داشته باشید و خطرات را قبل از تبدیل شدن به یک موضوع اصلی شناسایی کنید.

انجام تست های نفوذ مکرر و اسکن آسیب پذیری یک راه عالی برای رسیدن به این هدف است. با کمک گرفتن از تیم های تست قلم و متخصصان در زمینه تشخیص تهدید، می تو،د به طور فعال تهدیدهای دریافتی را شناسایی کرده و شبکه خود را برای آنها آماده کنید.


منبع: https://seosandwitch.com/cybersecurity-tips-for-seo-agencies/