دسته‌ها
اخبار

SEO و SEM چیست؟


21 جولای 2021 | ارسال شده توسط Darrell Mordecai

SEO و SEM، نیروگاهی برای ،ب و کار شما

سئو در مقابل SEM کدام بهتر است و چرا.

اکنون، قبل از اینکه اجازه دهیم آنها با آن مبارزه کنند، شاید باید اشاره کنم که SEM و SEO می توانند و در بسیاری از موارد باید با هم هماهنگ باشند.

در حقیقت، آنها دو روی مختلف سکه بازاریابی موتورهای جستجو هستند، اما اجرای هر یک کاملاً متفاوت است.

در این پست به این موضوع می پردازم:

  • SEO و SEM چیست؟
  • مزایای هر کدام چیست؟
  • بهترین برنامه ها برای هر کدام کدامند؟

قبل از پرداختن به تفاوت بین SEM و SEO، ابتدا بیایید بفهمیم بازاریابی جستجو چیست.

جستجو در بازاریابی

بله، SEM و SEO هر دو زیرمجموعه بازاریابی جستجو هستند. بازاریابی جستجو به هر تاکتیک بازاریابی دیجیتالی اشاره دارد که برای ایجاد ترافیک هدفمند برای یک نام تجاری از درون صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) طراحی شده است.

هدف اصلی بازاریابی موتورهای جستجو این است که وب سایت شما در برجسته ترین مکان ها در SERP ها قرار گیرد. تسلط بر این نقاط برتر در موتورهای جستجو به این م،ی است که محصولات و خدمات خود را در مقابل مخاطبان هدف خود قرار دهید.

برای درک واقعی این موضوع، ابتدا باید (به طور خلاصه) بفهمیم که موتورهای جستجو به دنبال چه چیزی هستند. (می دانم، این ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما با من همراه باشید، این به شما کمک می کند بفهمید که SEO و SEM کجا من، است.)

بیایید یک آزمایش فکری کوچک انجام دهیم …

شخصی را در حال تایپ یک درخواست در گوگل تصور کنید. آنها سعی دارند چه کار کنند؟ در اصل، آنها از موتور جستجو سوال می پرسند. به عبارت دیگر، آنها امیدوارند که موتور جستجو محتوایی را برای آنها بیاورد که به سؤال آنها پاسخ دهد.

آنها امیدوارند که اوراکل جواب را بیرون بیاورد تا بتوانند راه خوش خود را ادامه دهند. برای اینکه جستجوگر راضی شود، آنها می خواهند که پاسخ مستقیم و با کمترین اصطکاک ممکن باشد.

این بدان م،است که برجسته ترین مکان در یک SERP مشخص، اولین جایی است که جستجوگر به آن نگاه می کند. به عبارت دیگر، درست در بالا. با درک این موضوع، اکنون می‌تو،م بفهمیم که بازاریابی جستجو به کجا می‌آید.

SEO و SEM هر دو به گونه ای طراحی شده اند که محتوا را در وب سایت شما به ،وان پاسخ به جستجوی جستجو با قرار دادن آن در برجسته ترین موقعیت نشان دهند.

تفاوت در اجراست.

تفاوت بین SEO و SEM چیست؟

اکنون که هدف بازاریابی جستجو را فهمیدیم، بیایید بررسی کنیم که SEM و SEO در کجا قرار دارند.

اساساً دو راه برای قرار دادن وب سایت خود در مکان های برجسته در SERP وجود دارد:

  • سئو – استراتژی طراحی شده برای متقاعد ، موتورهای جستجو که محتوای شما بهترین پاسخ به یک جستجوی داده شده است
  • SEM – استراتژی که از تبلیغات پولی برای نمایش یک قطعه محتوا در مکان های برجسته در صفحات نتایج استفاده می کند

بیایید کمی عمیق تر شیرجه بزنیم.

بازاریابی موتورهای جستجو (SEM) چیست؟

بازاریابی موتورهای جستجو چیست؟

بازاریابی موتورهای جستجو (SEM) فرآیند استفاده از تبلیغات پولی (PPC) برای قرار دادن وب سایت شما در برجسته ترین موقعیت ها در صفحات نتایج موتورهای جستجو است.

همانطور که در بالا ذکر کردم، هنگامی که جستجوگر یک پرس و جو را در یک موتور جستجو تایپ می کند، از اوراکل دیجیتال (در این مورد موتور جستجو) سوالی می پرسد. بازاریابان SEM به موتورهای جستجو پول می دهند تا صفحه وب خود را به ،وان پاسخ به سؤال جستجوگر قرار دهند.

به ،وان مثال، وقتی جستجوگر «کتاب‌های پرفروش» را در موتور جستجو تایپ می‌کند، (بدیهی است) از اوراکل می‌پرسد که پرفروش‌ترین کتاب‌ها چیست.

وقتی جستجوگر تبلیغی را می بیند، پاسخ بالقوه ای برای آن سوال می بیند.

نحوه کار این …

تبلیغ‌کنندگان برای نمایش آگهی‌هایشان بر روی کلمات کلیدی خاص پول می‌پردازند. هنگامی که آنها این کار را انجام می دهند، موتورهای جستجو درخواست تبلیغ کننده را برای نشان دادن تبلیغات به ،وان بخشی از یک حراج درج می کنند.

سپس آنها تبلیغات را بر اساس عواملی مانند:

  • پیشنهاد آگهی دهنده
  • کیفیت تبلیغات
  • کیفیت صفحه فرود که تبلیغات به آن ترافیک ارسال می کند

برای درک این موضوع باید یک چیز را درک کنید.

موتورهای جستجو تنها زم، موفق خواهند بود که با پاسخ دادن به سوالات کاربران خود به آنها خدمت کنند. این بدان م،است که این به نفع موتور جستجو است که فقط تبلیغات با کیفیت بالا را نشان دهد که به درخواست جستجوگر مرتبط است.

عدم ارائه این به ،وان یک تجربه کاربری بد تلقی می شود. به عبارت دیگر، وقتی تبلیغاتی را مشاهده می کنید که مرتبط با جستجوی شما نیستند یا تبلیغاتی را می بینید که کیفیت پایینی دارند، تبلیغات را به ،وان هر،مه در نظر می گیرید.

وجود هر،مه در صفحات نتایج موتور جستجو باعث کاهش درک کاربر از موتور جستجو می شود. این برای تجارت بد است.

برای مق، با این موضوع، هر موتور جستجو دستورالعمل‌های کیفیت تبلیغات PPC خود را دارد.

بنابراین، به ،وان مثال، زم، که شخصی یک پرس و جو را در گوگل تایپ می کند، گوگل یک عبارت را اختصاص می دهد رتبه آگهی به هر یک از تبلیغات بالقوه برای آن جستجو. سپس گوگل بر اساس رتبه آگهی هر تبلیغ که در صفحه نتایج ظاهر می شود مح،ه می کند.

برای اینکه تبلیغ شما در صدر گوگل قرار گیرد، باید مطمئن شوید که آگهی و صفحه فرود شما از بالاترین کیفیت برخوردار است و اطمینان حاصل کنید که کاربر بهترین تجربه ممکن را دارد.

اگر می تو،د این کار را با توجه به فاکتورهای رتبه آگهی گوگل، هزینه بالقوه پایین به ازای هر کلیک و موقعیت بالا را خواهید دید. دریافت این حق باید دید بهتری به شما بدهد و تعداد زیادی بازدید کننده را برای شما تضمین کند.

نکته مهم این است که می تواند سریع اتفاق بیفتد.

سئو چیست؟

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) چیست؟

سئو یا بازاریابی موتورهای جستجو فرآیند طراحی یک صفحه وب است که موتور جستجو را متقاعد می کند که این صفحه بهترین و شایسته ترین پاسخ به سؤال جستجوگر است.

اکنون، برای تحقق واقعی این امر، اقدامات مختلفی مورد نیاز است. (در واقع، تعداد زیادی برای ذکر در این پست وبلاگ وجود دارد.)

به ،وان مثال، اجازه دهید با خود صفحه شروع کنیم. سئوی خوب با تولید محتوا شروع می شود. دلیل آن این است که صفحه باید از همان ابتدا با در نظر گرفتن سئو طراحی شود.

بنابراین قبل از ایجاد هر چیزی، سازنده محتوا معمولاً تحقیق می‌کند که می‌خواهند صفحه‌شان در چه SERP نمایش داده شود. و فراموش نکنید، هر SERP برای پاسخ به سوال جستجوگر طراحی شده است.

این بدان م،است که صفحه باید به گونه ای طراحی شود که واقعاً به پرس و جو به اندازه کافی پاسخ دهد. علاوه بر این، باید از نظر کیفی بهتر از محتوایی باشد که قبلاً در SERP هدف ظاهر می شود. مراحل زیادی برای انجام این کار به خوبی وجود دارد. من فقط این را به صورت تصویر بزرگ از بالا به پایین پوشش می دهم.

هنگامی که سئو محتوای کاملی را ایجاد می کند، ممکن است صفحه هنوز رتبه خوبی نداشته باشد.

این به این دلیل است که فقط داشتن محتوای عالی برای موتورهای جستجو کافی نیست. باید از یک منبع معتبر آمده باشد. موتورهای جستجو از انواع سیگنال های خارج از صفحه برای ارزیابی معتبر بودن منبع استفاده می کنند.

اکنون که درک اولیه ای از SEO و SEM دارید، بیایید آنها را با هم مقایسه کنیم.

مزایای SEO و SEM: افزایش کوتاه مدت یا رشد بلند مدت

در اینجا برخی از مزایای تصویر بزرگ هر رویکرد آورده شده است.

از آنجایی که سئو یک استراتژی ارگ،ک است، در واقع دستیابی به نتایج ممکن است ماه ها طول بکشد. علاوه بر این، استراتژیک نبودن در طرح سئوی شما، در ابتدا، می تواند نتایج ضعیفی در پایین دست ایجاد کند.

SEM از طرف دیگر می تواند به سرعت پیاده سازی شود. این بدان م،است که شما می تو،د در عرض یک روز پس از ایجاد یک کمپین ترافیک را مشاهده کنید. علاوه بر این، اجرای سریع آن به شما امکان می‌دهد به سرعت ببینید چه چیزی کار می‌کند و چه چیزی خوب نیست، و به شما امکان می‌دهد استراتژی خود را در میان جریان تغییر دهید.

این باعث می شود که برای افزایش سریع ترافیک و ایده های آزمایشی عالی باشد.

یکی دیگر از مزایای بزرگ SEM این است که می تو،د برای نمایش تبلیغات در SERP ها با هدف تجاری هزینه کنید. از سوی دیگر، دستیابی به آن از طریق سئو می تواند دشوار باشد زیرا ایجاد لینک به محتوای تجاری دشوار است.

ولی…

سئو یک بازی طول، مدت است که بزرگترین مزیت آن است.

می بینید، با SEM، وقتی تبلیغات خود را خاموش می کنید، ترافیک شما ناپدید می شود. با SEO، هنگامی که یک حضور ارگ،ک تثبیت شده داشته باشید، می تو،د برای سال های آینده ترافیک دریافت کنید. و هنگامی که وب سایت شما معتبر شد، می تو،د رشد نمایی ترافیک را تجربه کنید.

این بدان م،است که اگر برای مدت طول، در آن هستید و استراتژی سئو خود را از قبل برنامه ریزی کرده باشید، سئو به راحتی می تواند از SEM پیشی بگیرد.

SEM در مقابل SEO – چه استراتژی را باید انتخاب کنید

اکنون که درک اولیه ای از SEM و SEO دارید، این سوال مطرح می شود که چه زم، باید روی SEM تمرکز کنید و چه زم، باید روی SEO تمرکز کنید؟

برای درک این موضوع، بیایید بررسی کنیم که SEM و SEO چگونه به کاربران خدمات ارائه می دهند.

به طور کلی، زم، که تبلیغات روی SERP ها وجود دارد، SERP ها به بخش هایی ت،یم می شوند. تبلیغات معمولا در بالای SERP ظاهر می شوند. نتایج ارگ،ک در زیر آن یافت می شود.

Google SERP تبلیغات را نشان می دهد

اکنون، همانطور که در بالا ذکر کردم، تاکتیک اصلی در بازاریابی جستجو این است که وب سایت خود را در قابل مشاهده ترین مکان در SERP ها قرار دهید.

به عبارت دیگر، در بالا.

اشغال این موقعیت های دید بالا شانس شما را برای دریافت بیشترین ترافیک افزایش می دهد.

بنابراین، در مثال بالا، تبلیغات برجسته ترین نقاط را اشغال می کنند و بیشترین دید را به همراه دارند. بنابراین، اگر تمام تمرکز شما بر ترافیک ارگ،ک باشد، تبلیغات مطمئناً پتانسیل کلیک شما را کاهش می دهد.

این بدون شک ترافیک شما را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

در عوض، یک بازاریاب سئو ممکن است بخواهد روی یک SERP متفاوت تمرکز کند. با این حال، در بسیاری از موارد، هیچ تبلیغی در SERP ها نمایش داده نمی شود. هنگامی که این اتفاق می افتد، برجسته ترین مکان ها توسط نتایج ارگ،ک اشغال می شود.

Google SERP نتایج ویدیویی ارگ،ک را نشان می دهد

همانطور که در مثال بالا می بینید، اولین چیزی که جستجوگر می بیند قطعه ویدیو است. بعد، آنها یک جعبه ویدیویی و بعد از آن، چند لینک آبی قدیمی خوب می بینند.

در مثال بالا، قطعه ویدیو نشان داده شده است، زیرا Google متقاعد شده بود که این ویدیو بهتر از هر وب سایت دیگری به درخواست جستجوگر پاسخ می دهد.

و همانطور که در بالا ذکر کردم، سئو استراتژی طراحی شده برای متقاعد ، موتورهای جستجو است که محتوای شما بهترین پاسخ برای پرس و جوی جستجو است. به عبارت دیگر، ویدیو به دلیل سئوی ویدیو نمایش داده شد.

SEO و SEM، نیروگاهی برای ،ب و کار شما

آتشفشان

در حال حاضر شما باید درک اولیه خوبی از SEO و SEM داشته باشید.

سوال این است که چگونه این استراتژی ها را در ،ب و کار خود پیاده می کنید؟ آیا از ارزش کوتاه مدت SEM استفاده می کنید؟ چگونه برای رشد طول، مدت سئو برنامه ریزی می کنید؟

و هنگامی که در آن هستید، چگونه هر SERP را هدف قرار می دهید؟ اگر برای تبلیغات هزینه کنید، کدام یک ارزش بیشتری به شما می دهند؟ کدام یک باید در یک استراتژی سئو بزرگتر گنجانده شوند؟

از دیدگاه من، تنها کاری که می توانم انجام دهم این است که بپرسم. فقط شما می تو،د بر اساس نیازهای تجاری منحصر به فرد خود به این سؤالات پاسخ دهید.

درباره نویسنده

دارل مردخای

دارل یک بازاریاب محتوا در Rank Ranger است. در حین کار به ،وان مدیر سئو در یک آژانس بازاریابی کوچک، دارل به عشق خود به بازاریابی و سئو پی برد.


منبع: https://www.rankranger.com/blog/SEO-SEM-Power،use-Your-Business